• Çalışma Saatleri: Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi: 09:00 – 18:00
  • .

Kemik Suyu Yapımı

Kemik Suyu Yapımı

  • 2 kilo Kemik
  • 4-5 lt Su
  • 2 Orta Boy Soğan Soğan ve 2 Diş Sarımsak
  • 2-3 Yemek Kaşığı Doğal Sirke
  • (İsteğe göre havuç ve zencefil dilimleri eklenebilir)

Kemikler 1 gece suda bekletilir. Böylece kanı akar ve kemik suyunun rengi tertemiz olur. Tüm malzeme tencere eklenir. Su kaynayana kadar yüksek ateşte daha sonra en kısık ateşte tencerede minik baloncuklar çıkararak pişirilir. Kaynatılmaz. Kemik suyunun kollajen yapısının bozulmaması için ağır ağır pişirilir. Sirke; kemikten minerallerin suya geçmesini sağlıyor. En az 12 saat pişirilir. Başlangıçta oluşan köpükler atılır. Piştikten sonra süzülür. Kavanoza alınır. Soğuyunca dolabına kullanmak için koyabilirsiniz… Buzdolabında en fazla 5 gün dayanır. Jel kısmı kullanıma uygundur. 3 ay gibi uzun bir süre muhafaza etmek için buz yapma poşetleri veya buzluk kaplarında küçük parçalar halinde dondurabilir. İçmek için ise büyük parçalar halinde dondurabilirsiniz.

-Kemik suyu metabolizmanızı hızlandırır.
-B12 seviyesini yükseltir.
-İçerdiği Proline ile geçirgen bağırsak sendromunu (Lyke Gut Hastalığını) tedavi eder.
-Doğal Glucosamin içeriği ile diz eklemlerini tedavi edicidir.
-Kollajen içeriği ile selülite tedavi eder.
-Kemik suyu yüksek protein ve mineraller ile antiiflamatuar(iltihap giderici) etkiye sahiptir.
-Midedeki reflüyü, vücudun asit tamponlamasında kullandigi kalsiyum ve magnezyumu sağlayarak tedavi eder.

Nasıl Kullanılmalıdır?

Yemeklerle birlikte kullanılabilir. Tadını değiştirmek için defne yaprağı, kereviz sapı ve vitamin emilimini arttırmak için C vitamini kaynağı Limon, Portakal Suyu, Pul Biber, Karabiber, Zerdeçal ekleyebilirsiniz.

Kilo vermek isteyenler Dikkat!

Kemik suyu tüketeceğiniz gün diyet menünüzde sabah akşam sebze olması gerekiyor. Bir başka öneri; Öğle vakti 1 Kase Kemik Suyu İçtiğinizde diyet listenizdeki yağ oranı diyetisyeniniz tarafından düzenlenmelidir…. Kemik suyu içilir mi dediğinizi duyar gibiyim. Yaş almış(60-80 yaş) danışanlarımın vücut analizlerine baktığımda kemik yaşları, kemik kalsiyum seviyeleri ve hücre canlılık seviyesi max. seviyede çıkıyor. Neden mi? Kemik suyu kullandıkları için. Kemik suyu içmek Amerika’da da çok yaygın, Starbucks’ın kahve sattigi gibi kemik suyu satan kafeler mevcut. O Zaman Gençler Şifa Olsun:)

1 Su Bardağı Havuçlu ve Sebzeli Kemik Suyu

200 kcal Enerji, 9 gr yağ, 15 gr Karbonhidrat, 92 mg Kalsiyum 2,3 mg Demir, 12,9 mg Magnezyum, 78.3 mg Fosfor, 207 mg Potasyum, 172 mg Sodyum içerir. Glisemik Hızı:8 dir.

Dyt. Reyhan ERİŞEN

Yorum yapabilirsiniz