• Çalışma Saatleri: Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi: 09:00-19:00
  • .

Bireysel Beslenme Danışmanlığı

Nasıl Çalışıyoruz?

Uygulanabilir bir beslenme programı kişileri yakından tanımakla oluşturulabilir. Bu nedenle danışanları yakından tanımak için ücretsiz bir ön görüşme yapılır. Bu ön görüşme sırasında kişilerin sağlık durumları ve beslenme alışkanlıkları saptanır.

Programa başlamaya karar veren danışanlarımıza vücut analizi yapılır ve ayrıntılı olarak değerlendirilerek hangi programı istedikleri konusunda yol haritası çizilir. Daha sonra gerekli kan tahlillerinin yapılması ve bir sonraki görüşme için Randevu verilir.

Randevularına göre gelen danışanlarımıza; Vücut analiz sonuçları, ön görüşmede aldığımız bilgiler ve kan tahlili sonuçlarınız ışığında beslenme programınız düzenlenir.

HAFTALIK PROGRAM

Diyette hem motivasyona hem de günlük diyet listelerine ihtiyacı olan danışanlar için planlanmıştır.

Her aile üyesinin yiyeceği şekilde menüler planlanır, kendinize özel yemek pişirmek zorunda kalmazsınız.

Program süresince motivasyonunuzu korumak için her hafta düzenli olarak görüşme yapılır. Bu görüşmeler kilo kontrolü ve beslenme programımızın yeniden düzenlenmesini kapsar.

Diyet Menüleri her güne özel olarak planlanır. Her gün ne yiyeceğim problemi yaşatmayan günlük menülerden oluşur.

Pratiktir, 24 saat diyetisyen desteği ile her an değiştirilebilir (seyehatler, toplantılar, altın günleri ve beklenmedik durumlar vs.)

Her hafta vücut analizi yapılır ve kaybettiğiniz kilonun yağ, su, kas oranı tespit edilir.

Ayrıca haftalık alışveriş listesi oluşturulur. Diyetisyeniniz her an destekçinizdir.

2 HAFTALIK PROGRAM

Diyet yapmak istiyorum fakat yine de kontrollü gitmek istiyorum, yapamama koruları yaşıyorum diyen danışanlarımız için düzenlenir.

2 haftada bir vücut analizi yapılır ve kaybettiğiniz kilonun yağ, su, kas oranı tespit edilerek yeni diyet düzenlemesi yapılır.

AYLIK PROGRAM

Sadece diyet listelerine ihtiyacı olan danışanlarımız için düzenlenir.

Ayda bir kez görüşme ve vücut analizi yapılır. Uygulayabileceğiniz size özel Aylık Diyet Menüsü yazılmaktadır. Bir sonraki ay diyetine devam etmek isteyen danışanımıza ayrıntılı vücut analizi ve diyet değişimi yapılır.

DETOKS PROGRAMI

Zaman içerisinde hem yediğimiz besinlerden, hem de çevresel etmenlerden dolayı vücudumuzun toksin(zehir) yükü artabilir. Bu durumu oksidatif stres olarak da tanımlayabiliriz, bunun sürekliliği halinde; bağışıklık sisteminin zayıflaması, halsizlik, cilt bozukluğu, sıkıntılı ruh hali, uyku problemleri ve uzun dönemde kanser gibi daha ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Vücudumuzdaki toksinleri antioksidanlar temizler, bunun iyi bir şekilde yapılması, toksinlerden (zehir) arındırılıp antioksidan(vücudun yenilenmesini sağlayan maddeler) alımını zenginleştirmek gerekir.

DETOKS PROGRAMI; Diyetisyen Reyhan ERİŞEN’ in ücretsiz ön görüşme sonrası gerekli gördüğü danışanlara, gerekli gördüğü dönemler de uygulanmaktadır. Ayda 2 kez  3 gün veya haftada 1 kez uygulanmaktadır.

KORUMA PROGRAMI

Danışanlarımız hedef ağırlıklarına ulaştıklarında hem kiloya bağlı gelişebilecek sağlık risklerinden kurtulur hem de fiziksel olarak daha ideal bir görünüşe sahip olurlar.
İdeal kilonuza ulaştıktan sonra kilo koruma programına başlanır.

KORUMA PROGRAMI‘nın amacı; besinleri hayatınıza adapte edebilmeyi öğrenmektir. Yani koruma programınızda hangi besini ne kadar tüketmeniz gerektiğini ve kilonuzu korumayı öğrenmiş olursunuz.

Danışanlarımız hedef ağırlıklarına ulaştıklarında hem kiloya bağlı gelişebilecek sağlık risklerinden kurtulur hem de fiziksel olarak daha ideal bir görünüşe sahip olurlar.
İdeal kilonuza ulaştıktan sonra kilo koruma programına başlanır. Koruma programının amacı; besinleri hayatınıza adapte edebilmeyi öğrenmektir. Yani koruma programınız bittiği zaman hangi besini ne kadar tüketmeniz gerektiğini ve kilonuzu korumayı öğrenmiş olursunuz.

Hizmet Verdiğimiz Alanlar

Sağlıklı Zayıflama Programı
Sağlıklı Beslenme Programı
Sağlıklı Kilo Alma Programı
Kilo Koruma Programı
obur
Yemek Bağımlılığı Programı
Yoğun Çalışanlar İçin Performans Arttırıcı Beslenme Programları
Sporcu Beslenmesi
hamile
Gebelik ve Emziklilik Döneminde Beslenme
cocuk
Çocuk ve Bebek Beslenmesi
detoks
Kişiye Özel Detoks

Hastalıklarda Beslenme

** Karaciğer Hastalıklarında Beslenme
** Mide Hastalıklarında Beslenme
**Endokrin Hastalıklarında Beslenme ( Diyabet , Reaktif hipoglisemi, İnsülin direnci, Gestasyonel diyabet )
**Kalp Damar Hastalıklarında Beslenme
** Gut Hastalığında Beslenme
** Bağırsak Hastalıklarında Beslenme programlarıyla sağlık risklerinizin azalması ile yaşam kalitenizi artırmaktır.
**Kolonoskopi Öncesi Diyet
** Barsak hastalıklarında beslenme programlarıyla sağlık risklerinizin azalması ile yaşam kalitenizi artırmaktır.
** Troid Hastalıklarında Beslenme ( Hipotroidi, hipertroidi, guatr ve haşimato troidi )